Tanková Plzeň

O tankové Plzni

Tankové pivo

představuje nejlepší technický systém pro čepování piva. Ideálním řešením je moderní systém nerezových tanků o objemu 5 hl či 10 hl, ve kterých je nepasterizované pivo uloženo v nepropustném recyklovatelném polypropylenovém vaku. Pivo při čepování vůbec nepřichází do kontaktu se vzduchem, což má pozitivní vliv na jeho kvalitu i trvanlivost. Nezbytnou podmínkou pro instalaci tankoven je určitá minimální týdenní výtoč piva.

Čepování

Pivo se zásadně čepuje do řádně umyté sklenice, na kterou se mohou používat jen speciální mycí prostředky, které nemají žádný zápach a ve sklenici nezanechávají chuť, která by znehodnotila chuť samotného piva. Sklenice musí být vychlazená a mokrá, aby pivo neutrpělo při kontaktu teplotní šok. Správný způsob čepování pak zaručí pivu ideální chuť a říz. Nejen Pilsner Urquell je nejlepší čepovat na jeden zátah, takzvaně na hladinku. Zvolený způsob čepování piva zásadně ovlivňuje jeho chuť.

Sanitace

pivního vedení a výčepního zařízení je jedním z nejdůležitějších předpokladů kvality čepovaného piva. Za působení chemických a mechanických vlivů se totiž likvidují nežádoucí mikroorganismy a nánosy pivního kamene v pivním vedení. Odborná sanitace by měla proběhnout jednou týdně. Základní vymytí pivního potrubí, včetně rozebrání výčepního kohoutu a jeho odmočení, pak každý den.

 

Kudy teče, tudy léčí?

Není reklamním trikem, nýbrž dávno prověřenou pravdou, že Prazdroj je mezi pivy jedinečný i svými zdravotními účinky.

Lékaři rádi potvrdí, že umírněná konzumace Prazdroje nejenom snižuje stres, ale podporuje i krevní oběh, snižuje riziko srdečních onemocnění, napomáhá při odstraňování trávicích obtíží a blahodárně ovlivňuje činnost ledvin. Někteří odborníci mluví dokonce o plzeňském paradoxu, zatímco požívání jiných druhů piv zvyšuje alespoň mírně krevní tlak, pití Prazdroje krevní tlak snižuje.

Tento jev potvrdil rozsáhlý výzkum, podle kterého mají pravidelní konzumenti Prazdroje výrazně lepší výsledky na EKG, mají méně srdečních potíží a vzácně se u nich vyskytuje infarkt myokardu. Prazdroj dále omezuje vznik stařeckých chorob, obnovuje fyziologickou rovnováhu po ztrátách vody a minerálů, působí proti vzniku žlučových a ledvinových kamenů, podporuje vývoj kostí, růst kůže a vlasů. Prazdroj je ve svých zdravotních účincích unikátní i tím, že má díky svému složení silnou schopnost bránit překyselování žaludku.

Ošetřené pivo Pilsner Urquell podávané přímo z pivních tanků má uchovány veškeré biologické látky, které se kladně projevují na jeho chuťových a léčivých vlastnostech. Dále pak jeho umírněná konzumace snižuje stres, podporuje krevní oběh, snižuje riziko srdečních onemocnění, napomáhá při odstraňování trávících obtíží a blahodárně ovlivňuje činnost ledvin.

Více fotografií